راهنمای خام کردن BCM یا CBM اکوماکس

 راهنمای خام کردن BCM یا CBM اکوماکس

نود BCM اکوماکس کروز

ممکن است به جای قطعه BCM خراب خودروی سمند یا سورن یا ۲۰۶ یا رانا یا ۲۰۷ یک قطعه استوک خریده باشید . در برخی موارد نیاز است تا CBM را خام سازی و پیکربندی مجدد کنید .

فرایند خام سازی همان برنامه ریزی مجدد حافظه BCM با برنامه اول خودرو ساز (با ورژن های متفاوت) است .

برای این کار لازم است تا برنامه لازم را داشته باشید . می توانید از برنامه ریز قدرتمند TNM یا ۷prog یا برنامه ریز های مشابه استفاده کنید .

در قدم اول: اتصال پروگرامر و انتخاب قطعه

بر روی خودرو سوئیچ را باز کرده و کابل OBD را اتصال دهید و با باز کردن برنامه TNM در بخش انتخاب قطعه و زیر منوی OBD Download و در ستون وسط ECOMUX و در ستون سمت راست خودرو مورد نظر را انتخاب کنید . در این قسمت می توانید دامپ با ورژن مناسب را از طریق دکمه انتخاب تبدیل لود کنید

در قدم دوم : ذخیره سازی پیکبندی و یادداشت ورژن

اقدام به ذخیره سازی پیکربندی BCM کنید تا پس از خام سازی بتوانید به سرعت بالاتر پیکبندی را در BCM لود کنید . برای این کار دکمه تنظیمات قطعه را بزنید و در منوی Fuse List File  گذینه Save را بزنید . حالا پس از خام سازی همین فایل را جهت پیکربندی میتوانید با گذینه Load بار گذاری کنید و داخل BCM لود کنید .

انتخاب ورژن مناسب قبل از برنامه ریزی
انتخاب ورژن مناسب قبل از برنامه ریزی
ذخیره پیکربندی خوانده شده از قطعه
ذخیره پیکربندی خوانده شده از قطعه

در قدم سوم : خام سازی

BCM را از خودرو باز کنید و روی میز کار قرار دهید .

کاور پلاستیکی آن را بردارید و مثل شکل زیر تغذیه و سیم شیلد دار و اتصالات کابل CMB  را به برد BCM لحیم کنید .

سپس از مسیر ECU – Programmer  و Motorola و در ستون سمت راست گذینه MC9s12xeg128 را برای این CBM انتخاب کنید .

این قطعه حافظه flash برد CBM است که پس از انتخاب آن و گبعد پاک کردن و بعد انتخاب ورژن مناسب (که در بخش اول یادداشت کردیم) و گذینه ریختن برنامه و بعد وریفای گرفتن برد BCM را خام می کنیم .

انتخاب آی سی میکرو برای خام سازی
انتخاب آی سی میکرو برای خام سازی

در قدم چهارم : رختن پیکربندی

پیکبرندی مورد نیاز یا را یا از طرق انتخاب دکمه تنظیمات و لود کردن فایل تنظیمات ذخیره شده و یا پیکربندی دستی در BCM خام شده اعمال می کنیم .

در قدم پنجم : تعریف ریموت

در این مرحله کابل OBD را به خودرو وصل کنید و در حالت سوئیچ باز و انتخاب گذینه Remote_Learn – ۲۰۶/Runna می توانبد با استفاده از راهنمایی که معمولا دستگاه های پروگرامر ارائه می دهند اقدام به تعریف ریموت کنید .

تعریف ریموت در CBM پژو ۲۰۶ و رانا

برای خرید انواع CBM برای پژو ۲۰۶ و رانا و سمند و دنا و پارس با ما در تماس باشید

تیم تعمیرات ایسیو بانک :

شرکت ایسیو بانک در راستای بهبود خدمات و رضایت مشتریان ، تعمیرات انواع کامپیوترهای خودرو و بلوک های ABS را توسط بهترین کارشناسان مجرب و حرفه‌ای به شما عزیزان ارائه می دهد.

شما می‌ توانید در کمترین زمان ممکن، سفارش‌ خود را از طریق تماس تلفنی و واتس آپ ثبت کنید و از تعمیرکارهای مجرب ما برای تعمیر ایسیو و بلوک ABS و یونیت های الکترونیکی خودرو خود استفاده کنید. برای ثبت سفارش می توانید از شماره تماس های زیر استفاده کنید.

موبایل : 09389495347

واتساپ : 09389495347

فروشگاه ما : ایسیو بانک

h.pooreghbali